Який сайт потрібен для бізнесу?

03.01.2022

Автор: Mappers

У статті я спробую легкою мовою розповісти вам про базові принципи вибору веб-сайту. Про те, який шлях вибрати підходить саме вам.

 

У статті ви знайдете відповіді на такі запитання:

— Який сайт потрібен різним типам бізнесу?

— Де зробити сайт?

— Скільки коштує зробити сайт?

— Де шукати спеціалістів?

— Чому ми не робимо сайти під ключ для наших клієнтів?

— Безкоштовний сайт, де зробити і це добре чи погано?

 

Який сайт потрібний різним типам бізнесу?

2022 року — норма те, що кожна компанія має бути в інтернеті. Ми зобов'язані розмістити наш бізнес у мережі. Половина нашого життя в Інтернеті. Сучасні діти прокидаються і лягають із телефоном у руці. Це означає, що споживачі, клієнти чи майбутні споживачі наших послуг або продукції, швидше за все, шукатимуть нас в інтернет. Вони, звичайно, можуть запитати про нас у друзів або знайомих, і ті в свою чергу дадуть їм посилання на нас в інтернет, дадуть фейсбук інстаграм або щось пов'язане з мережею. Вже безглуздо вважати, що ваш магазин лише фізичний.

Зокрема, ми займаємося картами Google. І, начебто. Додав компанію на карту, та й усе. Тепер уже наші клієнти нас знайдуть.

Але не тут було.

Я зараз вам розповім, як усе працює з погляду картки компанії на карті Google. Максимально просто, як тільки зможу.

Допустимо ваша компанія є на карті, але як алгоритм пошуку відрізнить, наприклад, ваше кафе від інших кафе в інтернет?

Як сам клієнт відрізнить вас та захоче вибрати саме вас?

Ну, наприклад, за відгуками? - Так

По фотографії вашого місця? -Так

Але ще до того, як зробити свій вибір, клієнту випадає список кафе, а хто пропонує вибір?

Правильно алгоритм пошуку. Робот

А як алгоритм вибирає яке кафе буде у списку першим, а яке останнім? – Відповідь: — на основі інформації, яку дає сама компанія або інші сайти чи користувачі про це місце.

Так, наприклад, на карті ми як власники точки можемо заповнити всі дані: адресу, назву, опис, фотографії. Послуги чи товари. Графік роботи.

Але наш алгоритм не такий простий. Він аналізує інформацію про нас на зовнішніх джерелах.

Наприклад у соціальних мережах – коли хтось згадує нас або відзначає нас у себе в соц. мережі, або дає посилання на нас, особливо якщо рейтинг цієї людини/компанії вищий за наш, або у нього багато підписників, значить більше звернень, більше посилань → більше активності – це надає сили нашій картці на карті.

Каталоги – Веб-сайти, агрегатори, зберігачі великих обсягів інформації. Наприклад, каталог ресторанів, де є посилання на ресторан, несе частинку свого рейтингу і віддає його нам. Це допомагає знайти компанію не тільки через цей каталог, але і в самому пошуку Google, в тому числі і на карті.

І дуже важливим гвинтиком у цій структурі залишається ваш сайт. Звичайно, важливі і сайти інших компаній, особливо якщо вони мають високий рейтинг і вони на вас посилаються. Але ваш сайт дає докладну інформацію Google про вас. І далі, має значення якість цього сайту.

 

Так, наприклад, ваш особистий домен у форматі: www. Моя компания.Com, говорить про те, що сайт на когось та й зареєстрований. Значить, є фізичне або юр. особа, яка є відповідальною за те, що написано на сайті. Це викликає довіру у системи. Шахраї навряд чи захочуть розкривати таку інформацію про себе.

Інформацією на сайті можна ділитися безпосередньо з пошуковими роботами, можна повідомляти їх про нові статті у вас, нову інформацію. Так, всі слова, які ви використовуєте на сайті, будуть оброблені і допоможуть знайти вас не тільки в Google пошуку, але і на карті. Звичайно, така робота — це довгий шлях, і багато хто зупиняється на етапі створення сайту, адже не знає, як його просувати. Це набагато складніше питання. Сьогодні я спробую допомогти вам з цим, як мінімум порадою

 

Які бувають веб-сайти.

Цей розділ статті запам'ятовувати не потрібно, але буде добре, якщо ви послухаєте та усвідомлюєте структуру.

Є безкоштовні сайти, які робляться на платформах. Це як приміщення для бізнесу, які ви орендуєте.

Наприклад, є конструктор веб-сайтів Тільда, це означає, що свій сайт, і його створення в інтернеті, ви зробите на території умовного торгового центру Тільда, наприклад. Єдина різниця, з реальним ТЦ, це те, що в цей торговий центр люди не заходять, вони не знають, що він існує, щоб до вас прийшли люди вам потрібно або дати платну рекламу, або розвивати свій сайт, писати статті і чекати поки пошуковий робот Google вас помітить та дасть вам людей.

 

Можна побудувати свою будівлю, купити майданчик (хостинг), повісити вивіску (домен) і зробити свій дизайн, структуру (повісити полиці розставити прилавки) та завести товар (додати розділи з послугами або каталог), але схема все та ж, люди про вас зможуть дізнатися тільки якщо робот Google оцінить ваш контент і дасть вам людей або ви оплатите рекламу. Ну або коли ви комусь дасте ваш сайт у соціальній мережі або надішліть посилання на месенджер.

І ось так ми підходимо до важливого питання, а який сайт потрібний моєму бізнесу?

 

Дуже маленький бізнес:

Наприклад, ви торгуєте шаурмою на базарі, звичайно, основні ваші клієнти - це люди на ринку, їм навряд чи цікаво буде їсти у вас сайт.

Якщо у вас вже скринька або МАФ невелика будівля, ви можете додати її на Google карту, і зробити собі безкоштовний варіант сайту, де просто буде базова інформація. Наприклад, ваші ціни, фото того, як ви працюєте це може дати більше корисної інформації і викликати бажання до вас звернутися, постарайтеся щоб ці фото були хорошими не поскупитеся на фотографа 10-30 доларів. Покажіть людям, що ви їх чекаєте.

Магазин

Уявімо, що у вас магазин одягу. У такому разі, ваш сайт може мати не тільки фото магазину, його адресу та графік роботи, але й каталог товарів. Посилання на товари можна відправляти друзям, можна просто дублювати та вести магазин у Фейсбук/інстаграм, а на сайт просто по кнопці магазин відправляти людей, де вони зможуть отримати якіснішу презентацію.

Також товари можна додати в картку компанії на Google карті, а по кнопці докладніше люди зможуть потрапити до вашого магазину. Може ви додасте форму замовлення до кожного товару, можна відразу і не робити оплату на сайті, можна, наприклад, заявку отримувати в телеграм у вигляді повідомлення. Нині це все просто.

Ну і таке інше. Більші типи бізнесу я тут не буду обговорювати. Як і бізнес в інтернет.

 Можна на сайті додавати будь-який функціонал, що вас цікавить.

Я вам раджу перш, ніж вирішувати який сайт ви хочете, знайдіть 20-30 конкурентів в інших містах, у вашому, подивіться, що вам подобається. Не обов'язково у дизайні, а у функціях, у самій структурі. Візьміть за приклад топові бренди, не обов'язково робити все одразу, почніть з малого, але одразу намалюйте собі сайт вашої мрії, те, як він виглядатиме колись, та поступово реалізуйте це. Дізнайтеся у фахівців їхню думку, чи потрібно це вашому бізнесу, за попит взагалі грошей не беруть, та й за хорошу консультацію завжди можна людині віддячити.

 

Підіб'ємо невеликий підсумок

Тепер ми знаємо, що сайт – це наша презентація, це наш відділ продажу – це все, що ми захочемо. Це наша будівля в Інтернеті. І нам вирішуватиме це оренда чи споруда. Ми можемо все робити самі і вчитися чи шукати людей для реалізації наших завдань.

Наступне питання:

 

- Де зробити сайт?

Тут я рекомендую наступні сервіси:

Google бізнес сторінка

Є безкоштовна Google бізнес сторінка, коли у вас є точка на карті або просто картка без адреси, то Google автоматично створить вам її, це у прямому значенні слова заглушка. Місце куди люди потраплять, якщо у вас немає сайту, і ви не хочете його робити. Що б люди не натиснули на порожнє місце, і ви не втратили потенційного клієнта.

 

Google Sites

Далі є платформа Google веб-сайт. Ми самі робимо для наших клієнтів такі сторінки. Адже, крім того, що вони безкоштовні. До них можна підключити ваш домен, отже дати інформацію про власника бізнесу та збільшити довіру системи. І можна підключити інструменти просування сайту, Google аналітика, Google Search Console, я зараз не докладно розповідатиму про них це, напевно, окремий матеріал, та й інформації в мережі є повно що це.

На Google сайті, немає особливих можливостей щодо крутого дизайну або зручного інструменту публікації статей, але при бажанні можна зробити 80% можливостей просування. До того ж, дуже важливо. Уявіть собі 70% людей заходять на сайти зараз через мобільні телефони, а платформа Google Site адаптивна. Отже, на мобільні такі сайти зменшуються та адаптуються під пристрій, їх легко читати людям, легко натискати, вони не гальмують.

Сайт одного з наших клієнтів, наприклад: https://www.rebcentr.org.ua/main

Ціна такого сайту на рік просто з вашим доменом (іменем сайту) – від 2 до 20 доларів, в середньому 10 дол.

 

Платні платформи або умовно безкоштовні Тільда ​​або wix або інші

Їх багато. Відмінність такої платформи від Google сайтів у тому, що тут якісніший дизайн, підтримка користувачів, є безліч фахівців, є можливість підключити готові модулі оплати або інші калькулятори, що буде швидше за все важко на Google сайтах. Ці сайти виглядають стильно круто, дорого. Якщо той, хто їх робив, має смак.

Але для того, щоб повноцінно утримувати такий сайт, вже 20 доларів за рік недостатньо. Тут потрібно 150 + оплата послуг спеціалісту, якщо ви самі ви не знайомі роботою з кодом і вчитися цьому не збираєтесь

Так, прості завдання, такі як зміни тексту або ціни в товарі, ви зробите самі, але нормальний сайт сконструювати краще звернутися до фахівця.

Ціна на рік приблизно 150 у.о.

 

CMS

Є системи, які встановлюватимуться на ваш хостинг, у ваше приміщення, але за роботу в цій системі щоразу потрібно платити програмісту/верстальнику/дизайнеру.

Дизайнер малює те, що вам потрібно

Програміст робить калькулятори чи програми.

Верстальник дизайн перетворює на сторінки сайту

Найвідоміші CMS, WordPress, Joomla та Бітрікс.

Наприклад, сайт нашої компанії зроблений на джумлі, таку систему потрібно обслуговувати, потрібно платити за розробку. Я б радив не починати з таких і подумати уважно що вибрати. Я, наприклад, не дуже задоволений джумлою у плані безпеки і зазвичай довго шукаю спеціаліста. Наприклад, у тому році ми витратили більше 1000 доларів на роботи з сайту + щорічні витрати.

Цей варіант підійде бізнесу, що вже сформувався. Раджу перш ніж вибирати собі ЦМС зібрати максимальну інформацію, заплатити людям за консультації та бажано не одному фахівцеві, бо всі хвалять своє болото.

 

- Скільки коштує зробити сайт?

Напевно, у цьому питанні ми спочатку маємо зупинитися на питанні, який саме сайт. Базово це сайт візитівка, сайт на приблизно 10 сторінок, де є розділи про компанію, товари або послуги, головна сторінка/презентація компанії та наскільки дод. сторінок.

На Гугл сайті – безкоштовно, самі лише домен (10 дол/рік), або якщо спеціалісту що б все налаштувати до ладу я думаю за 50 дол. можна знайти у нас такий сайт входить у Пакет послуг GEO Реклама

Тільда, Wix та інші – 100 - 300 доларів

ЦМС – від 500 доларів (проектування → дизайн → верстка → SEO (налаштування готового сайту для пошукових роботів) → контент (тексти фото))

 

— Де шукати спеціалістів?

Я сам шукаю спеціалістів на фріланс біржах. Там можна знайти все, що потрібно я користуюся:

Freelacehunt

Weblancer

 

Можна ще пошукати, просто введіть у пошуку: "Біржі фрілансерів"

Наприклад, коли я публікую проект на фріланс біржі, я пишу опис того, кого я шукаю, і якнайдокладніше розповідаю про те, що я хочу зробити, потім я можу завантажити файл з Технічним Завданням, ТЗ. Намагаюся в саме ТЗ вписати Фразу Ключ, за якою я зможу відстежити чи фрілансер читав моє завдання або просто написав на “відчепіться” ...

Наприклад, спочатку ТЗ я прошу фрілансера почати своє повідомлення зі слова Алоха, так я знатиму, що він прочитав і зрозумів завдання, а значить оцінив його більш-менш правильно, поставив запитання.

 

- Чому ми не робимо сайти під ключ для наших клієнтів?

Це геморой.

Так ми в наших пакетах послуг з просування бізнесу на карті Google, робимо для людей сайти, так, наприклад, у пакеті Гео реклама, ми робимо або тильду веб-сайт, або Google веб-сайт, але наша мета просунути карти і дати інформацію для пошукового робота Гугл. Ми практично не слідуємо побажанням наших клієнтів по сайту. Ми відразу говоримо, що робимо так, як потрібно нам для просування Google Карт, якщо буде потрібен вам сайт, зверніться до фахівців, ми не робимо сайти за фактом.

Але приклади наших робіт я просто залишу тут, щоб показати:

 

Безкоштовний сайт, де зробити і це добре чи погано?

В кінці я хочу зупинитися на платформі Google Sites, ми зовсім недавно для себе її відкрили, там пройшло оновлення і найважливіше, ми усвідомили, яку користь такий сайт може принести простому маленькому бізнесу без сайту, а налаштовуємо ми його за день грубо кажучи ну вже коли у нас є інструкції, як і що робити. Сама людина б усе зробила за 2 – 3 дні.

Що потрібно зробити:

  1. Створити сайт
  2. Заповнити його
  3. Купити домен
  4. Підключити домен на сайт
  5. Підключити Google аналітику до Google сайту
  6. Підключити Пошукову консоль

Я вам покажу зараз кілька моментів просто як огляд.

Спасибі що дочитали до кінця, удачі вам та вашому бізнесу)

Читайте также

01.01.1970

Автор:

01.01.1970

Автор:

01.01.1970

Автор: