Google Мій Бізнес більше не буде

28.05.2022

Автор: Mappers

Саме з такою заявою виступила компанія Google у своїх листах, які вони розіслали користувачам цього сервісу. У нашому матеріалі та на нашому Ютуб каналі ми постараємося розібратися добре це чи погано і до чого потрібно готуватися.

І так зовсім недавно користувачам сервісу Google Мій Бізнес стали надходити наступні листи:

 

Раніше Google вже публікували матеріал, де попереджали користувачів про майбутні зміни (посилання на перекладену статтю з форумів Google)

І ось власне практично відбулося нас позбавлять улюбленого (ну особисто для нас) додатка. Якщо чесно, саме наша компанія розуміє прагнення Гугловців до простоти та зручності, але хіба ведення бізнесу не має на увазі більш великі знання та відокремлення від звичайних користувачів карт?

Залишилися і деякі огріхи в роботі нової системи, наприклад найважливіша її частина для багатьох користувачів точок на Google карті: Бізнес сторінки Google.

 

Сьогодні такими сторінками які імітують сайт користуються майже 70% малого та середнього бізнесу. І справа зовсім не в тому, що це зовсім не просувається або не редагується і взагалі це не сайт, а звичайна посадкова сторінка, яка просто дублює інформацію з карт, але умовна скринька з Шаурмою обходилася їм... А що тепер? Як її створити? Як редагувати?

Поки що ... ніяк

Якщо ви зіткнулися з проблемою створення сайтів на самоті, ми рекомендуємо Google Sites. Це безкоштовне рішення де можна підключити домен та аналітику та “О ДИВО!” писати статті та навіть робити СЕО і таким чином просувати (ну хоч якось) свій сайт. Є цілком вдалі випадки просування.

 

А ми далі Про Google Профіль Компанії

Тепер для того щоб знайти і редагувати свою компанію (якщо вона у вас підтверджена) потрібно знайти її в Google пошуку (З ТОГО Ж АККАУНТУ ДЕ Є ПРАВА) і прямо тут ми можемо міняти майже всю ту інформацію що і була в Google Мій Бізнес:

Редагувати Профіль → Якась подоба вкладки “Відомості” → Фото, послуги, товари, робочий час, логотип та обкладинка та інформація про компанію
Тут можна додати пост/новину
Просування → Тут можемо вивчити статистику, налаштувати рекламне оголошення по карті (Розумна РК), додати фото або отримати посилання для відгуків, додати знову пост або акцію/пропозиція/подія
Швидкий доступ до статистики
Ця панель імітує верхнє меню, нам саме зараз пропонують оновити фото зовні будівлі, напевно думають що застаріло, в принципі логічно
Пропонує відзначити компанію як відкриту, закриту або закриту тимчасово, далі пропонує уточнити, чи можливо відвідати компанію фізично. Нагадую що якщо компанія приймає лише онлайн, то вона втратить у переглядах/статистиці приблизно на 80%, так що ставити не рекомендую. Найкраще залишити без відповіді.
Робота з відгуками та повідомленнями→ Пам'ятайте, що на відгуки краще відповідати рівномірно, а не за 1 день усі 500 штук, а на повідомлення відповідати якнайшвидше, якщо немає часу краще цю функцію тримати вимкненою.

Той самий функціонал нас чекає і в додатку Google Карти для смартфонів. Іщемс, шукаючи свою компанію→ клацаємо на її назву внизу і під фотографіями компанії можемо додати або редагувати всю необхідну нам інформацію.

Єдине треба бути обережним у фотографії. Пам'ятайте, що краще додавати для своєї компанії фотографію як власник бізнесу через інтерфейс компанії, а не як користувач.

“Змінити профіль” → Фотографії

Ну і як завжди Епічний фейл, ми не можемо додати фотографії та розділити їх за рубриками, як ми це могли зробити у ГМБ. Тільки логотип та Обкладинка, ми назавжди втрачаємо можливість додати фото Екстер'єр, інтер'єр, робочий процес, колектив.

 

Чи це погано? - Так

Ми ще в перший рік нашої роботи помітили, що фотографії по розділах дають більше переглядів.

Висновки:

Шлях до спрощення не завжди на руку фахівцям з просування, у компаній як наша з вузькою спеціальністю просування на Карті Google і так невеликий і непростий функціонал, тішить тільки те, що такі компанії як наші з 200+ компаній в акаунті поки що зможуть користуватися старим інтерфейсом, але чи надовго.

По суті, зміни заради змін.

Відео на тему як завжди на нашому Ютуб Каналі, відтепер 2-ма мовами:

Читайте також

Як викликати «Ревізор» магією Mappers

27.10.2021

Автор: Mappers

В "далекому" 2017 році, коли ідея нашої компанії тільки зароджувалася і ми активно працювали над просуванням об’єктів сфери обслуговування в м. Кам'янець-Подільський, ми намагалися шукати нових клієнтів серед знайомих, друзів і друзів знайомих. Одним з таких міні-проектів стала перукарня «Нова Цирульня». Про рекламу для цієї перукарні та її наслідки розкажемо в цій статті:  

Кейс. Нью Лайф. Київ

26.10.2021

Автор: Mappers

Черговий успішний проект у місті Київ практично завершено, але так як результати нашої роботи дуже радують, ми вирішили не чекати 3-місячної паузи та опублікувати цей випадок.

Використання соцмереж замість сайту в Google Мій Бізнес

22.10.2021

Автор: Mappers

Останнім часом під час оптимізації точок на Карті Google, ми почали помічати, що все більше і більше людей використовують свою групу Вконтакті, бізнес сторінку Facebook або обліковий запис Instagram, як веб-сайт. І вписують їх URL поле "веб-сайт" в картці компаній Google Мій Бізнес.

В даному матеріалі ми розберемося, чи правильні така тактика, чи ні.