Заблокували точку на Карті Google. Що робити?

23.10.2021

Автор: Mappers

 Розглянемо досить болюче питання, особливо для тих, хто вже зіткнувся з такою проблемою і знає, як важко вирішити питання розблокування з підтримкою Google.

 

Основні принципи

(у нас була певна тактика і ми її дотримувалися)

Якщо ви читаєте даний матеріал, це означає, що ви намагалися знайти, як розблокувати точку на Карті Google/Google Мій Бізнес.

Хотілося б відразу попередити, що цей процес ніколи не буде простим або швидким. Чому?

 • Американські компанії, такі як Google, YouTube, Microsoft та інші, мають сувору політику щодо порушення будь-яких правил, встановлених на їх сервісах.

Ви граєте за правилами цих компаній,і саме вони будуть судити вас в разі порушення цих правил.

Головною тезою у разі виникнення спірних питань буде: «Не знання законів не звільняє від відповідальності". Також, цілком природньо, що у разі навіть незначного порушення правил та отримання покарання, ми намагаємося довести свою правоту, але робити це слід виважено.

При порушенні правил Google та при вирішенні спірних питань ми радимо дотримуватися такої лінії поведінки: "Я щось порушив? Підкажіть будь-ласка, як це виправити ".

Наприклад, що стосується Google Мій Бізнес: перечитування правил і на свій розсуд видалення зайвої інформації буде правильним рішенням 

Нещодавно на форум місцевих експертів прийшов гнівний запит і ніхто не волів допомогти.

Місцеві експерти – це спільнота, в якій можна отримати поради для вирішення конкретних ситуацій, які роблять інформацію на Google Картах більш корисною та точною. Я залишу посилання для того, щоб показати, як не потрібно намагатися вирішити своє питання: чим більше агресії – тим менше виникає бажання допомогти. Як би важко це не було, гнів бажано придушити.

          Статистика

Як ви, напевно, знаєте, нещодавно Google Картам виповнилося 15 років. З цієї нагоди навіть був оновлений логотип сервісу, компанія опублікувала цікаву статистику.

Оновилися дані про місцевих експертів. На сьогоднішній день це 120 мільйонів людей, які проживають в 24 000 містах.

Контент для користувачів - невід'ємна частина роботи з Google Картами. Карти стають більш інформативними для всіх користувачів. Завдяки внеску людей Google створює дійсно корисну карту, яка не тільки допомагає добратися з пункту А в пункт Б, але й розповідає про місця, які потрібні саме вам.

Щодня користувачі додають в Google Карти понад 20 мільйонів публікацій (це більш ніж 7 мільярдів публікацій в рік): відгуки, фотографії, відповіді на запитання інших користувачів, зміна даних про об'єкти і адреси тощо.

Щомісяця користувачі допомагають відновити фактичну інформацію про більше ніж 250 тисяч доріг та адрес.

Ці цифри я привів для того, щоб ви розуміли, що ви – унікальний користувач, але для системи – один з 120 мільйонів учасників процесу. Тому потрібно проявляти терпіння та розуміння при модерації ваших об'єктів. Не тільки додавайте дані, але й беріть участь в модерації для користувачів - так ви допоможете іншим і всьому проекту.

Боротьба з порушеннями - важлива складова роботи. Переважна більшість контенту, що завантажується користувачами на Google Карти, являє собою якісну інформацію. Матеріали, що порушують правила, складають менше одного відсотка від загальної кількості. Google продовжує розробляти та покращувати інструменти і технології для боротьби з порушниками. На основі аналізу щоденного контенту тільки за 2019 року команда Google видалила:

 • більше 75 мільйонів відгуків, які порушують правила;
 • понад 4 мільйони фальшивих профілів компаній;
 • більше 580 тисяч відгуків і 258 тисяч профілів компаній, на які поскаржилися користувачі, використовуючи функцію «повідомлення про неприйнятний контент»;
 • понад 10 мільйонів фотографій і 3 мільйонів відео, які порушують правила.

В 2019 році Google заблокував понад 475 тис. акаунтів користувачів, які порушують правила.

Sergey S. (посилання на блог Сергія)

 Платиновий Експерт та Наставник форуму Карти Google

 

Причини блокування точок на Карті

 1. Неправильна назваПравила.

А) Іноді власники бізнесу називають свій магазин з продажу рибальського принаддя - "Магазин рибальського принаддя: гачки, котушки, наживка", забуваючи, що це лише рід діяльності та товари.  Дуже часто, така назва – причина блокування.  Краще давати магазину унікальну назву, наприклад: "Карась" або "Вудка", це зменшить шанси бути заблокованими.

Б) 30% всіх причин – це прописування всіх ключових слів у назві компанії. 

 1. Неправильно зроблений веб-сайт.

Одна з поширених причин блокування точки на Карті Google.

У січні 2020 року компанія Google почала боротьбу з інтернет бізнесом, який усвідомив, що точка на карті дає безкоштовний потік клієнтів. Це призвело до зловживання Картами: одна компанія могла розмістити багато своїх точок, приватні підприємці могли зробити точку просто у себе в квартирі.

Таким чином компанії почали з'являтися, як гриби, не всі компанії мали фактичне місце розташування. Шахраї могли декілька разів змінювати номер телефону.

ПОСИЛАННЯ НА ПРАВИЛА

 1. Фотографія

Дуже часто власники бізнесу забувають, що Карти - це не рекламний майданчик. На Google Картах можна розміщувати фото офісу, колективу, процесу роботи, а також фото, які б допомогли простіше вас знайти. Фото товарів, рекламні проспекти для соціальних мереж, банери з акційними пропозиціями публікувати не можна. Система сприймає їх, як спам, що може привести до блокування.

 1. Використання чужих брендів

Якщо власник бізнесу отримав ексклюзивні права на продаж товару (наприклад: мережевий маркетинг) чи пройшов якусь сертифікацію, це не означає, що він може використовувати фотографії, назви і фірмові матеріали чужих брендів. Наприклад: не можна використовувати Avon, Оriflame…в назві.

Існує дуже тонка грань між тим, що можна використовувати:

 • Автосалон Renault
 • Сервісний центр Hoover

а що – ні:

 • Сервісний центр по ремонту пилососів: Hoover
 • Автосалон авто Рено, Мазда, Лада, які були у вжитку
 1. Бізнес-модель не відповідає формату Google Мій Бізнес

Це дуже суперечливий пункт. Найчастіше, якщо вашу компанію заблокували з таким формулюванням, простіше створити нову точку і зробити все можливе, щоб уникнути повторного блокування.

 Наприклад, в нашій практиці модератори видаляли Гостьовий будинок з таким формулюванням.  Це був невеликий котедж в туристичному місті, всього на 2 номери. Він був не дуже презентабельного вигляду. Ми, навіть, зробили панораму 360. Але, мабуть, такий формат бізнесу на думку модератора псував враження від Карт Google, і ми так і не змогли розблокувати точку. Хоча інші гостьові будинки в цьому районі досі працюють. Подвійні стандарти

Ще один приклад: магазин повітряних кульок. Розглянемо один з цієї мережі магазинів, які знаходяться в Києві. Магазини абсолютно однакові. Гелеві Кульки (?????) В наявності гарні фото входу в магазин, фото 360. Крім того, магазин має досить високу відвідуваність, але  модератор відмовився відновити точку, так як, в першу чергу, це інтернет-магазин.   Нагадуємо, що з січня 2020 року такий тип бізнесу не може бути опублікований на Карті Google.

Але нам вдалося відновити точку.

Що робити, якщо Мою Точку на Карті Google заблокували?

 1. Потрібно підготуватися, уважно вивчити правила та виправити помилки.
 2. Максимально видалити сумнівні фото та зайву інформацію
 3. Якщо у вас реальна точка, а не послуга, яку ви надаєте вдома, видаліть зону обслуговування.
 4. Створити запит в службу підтримки Google My Business.
 5. Чекати відповідь та сподіватися на краще.

Або

Зателефонуйте/Напишіть нам:

+380963934204, Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

 Що ми пропонуємо?

Так як ваші шанси на розблокування точки на Карті - 50 на 50. Ми пропонуємо вам свою допомогу.

 Наші переваги:

 • 5 років досвіду роботи з картами
 • Понад 1000 звернень в службу підтримки
 • Ідеальне знання правил та принципів системи
 • Наполегливість

Для вашого бізнесу ми готові виступити в ролі Адвоката перед компанією Google, яку можна назвати суддею. Суддя часом сліпий та може приймати абсурдні рішення, але він єдиний наділений владою.

Послуги

 

Читайте также

Читайте також

Обслуговування точки на Карті Google

27.10.2021

Автор: Mappers

На численні прохання наших постійних клієнтів ми вирішили додати послугу «Обслуговування / ведення точки на Карті Google» до себе в список послуг.

Карти Google дозволять відстежувати місце розташування

27.10.2021

Автор: Mappers

Днями у Google Maps з'явилася можливість вручну додавати нагадування про місце паркування.

Переваги режиму інкогніто у браузері

27.10.2021

Автор: Mappers

Всім привіт. Дуже раді бачити Вас у себе на сайті. Сьогодні хочемо поговорити про режим інкогніто у браузері, зокрема Google Chrome. Про те, чим цей режим корисний та зручний. Як і де його можна використовувати.